Prezent bez opakowania

DSCN8888Merlin przysłał mi właśnie spamiarską wiadomość o swojej najnowszej ofercie, w której to zamierza zaoferować naiwnym prezenty bez opakowań. Widoczną od razu wadliwość takich podarków rekompensuje niskimi cenami. A biedni naiwni ludzie kupią prezenty bez pudełek i zdziwią się otrzymawszy je, bo przecież myśleli, że ‚bez pudła’ znaczy ‚trafiony’. A wcale nie- bez pudła zajmuje po prostu mniej miejsca w magazynie i z tej racji może być tańszy. Bo buble, jakie się sprzedaje współcześnie największą część swojej ceny zawdzięczają przechowywaniu i transportowi*.

Staszek-Szkoda-Czasu-Na-Sen ostatnie dwa dni raczył zasypiać o PÓŁNOCY, po dwóch a czasem więcej godzinach polegiwania, wyciszania się, przytulania i co tam jeszcze. Wczoraj do tego wszystkiego był wesoły i był jednocześnie Staszkiem-Opowiedzcie-Mi-Jakie-Mieliście-Plany-Na-Wieczór. DSCN8881A my co wieczór rezygnowaliśmy z wszystkiego, nie robiliśmy nic. Nie szyliśmy, nie piekliśmy, jedynie graliśmy krótko w Carcassonne a i tak szliśmy spać o piątej. Każdego dnia próbując się przesunąć bliżej północy, kończyliśmy bliżej rana.

Od lat nikt nie respektował, że ja 12 grudnia obchodzę imieniny. Imieniny były zastrzeżone dla dorosłych. W końcu jednak znalazłam Męża, a on ma rodzinę, która imieniny respektuje, miałam więc dziś imieniny i dostałam kwiaty. Ot, takie rodzinne domowe imieniny, o których ktoś pamiętał. A całe lata upominania się o imieniny w domu nic nie dawały. Mąż z okazji imienin żony zabrał ją do Pizza Hutu na środową promocję dwóch pitc w cenie jednej na wynos i chociaż raz dostałam dość kalorii, gdyż na co dzień skąpi mi się posiłków, abym nie zgrubła za bardzo. Nie jestem tu dobrze karmiona. Ponadto o 20, znienacka, bez ostrzeżenia, zjawił się R., który tym samym opuścił szczęki nasze do ziemi i zaskoczył. Przyszedł z Rafaellem, które bardzo lubię, na chwilę złożyć tylko życzenia.DSCN8915 A wcale nie miał blisko ni po drodze. Przyszedł, bo pamiętał. To takie miłe. Potem jeszcze Maurycy Teo nominował mój blog do jakiejś dziwnej gry w zbieranie gwiazdek i poinformował o tym miłymi słowami. Nie wiem, o co chodzi, ale słowa informujące były miłe i aż nie wiem teraz, kto aktualnie przoduje w rankingu na najlepszego znajomego. Ja ogólnie lubię zbierać różne rzeczy, ale nie radzę sobie ze znajdowaniem umiaru w zbieractwach.

Idę szyć sample choinki. Mąż mi odrysował już kilka, a jest duże parcie na choinki. Choinki będą prezentami pod choinki. I będą takie ładne, że nie będą potrzebowały opakowania. Bo opakowania się daje, by odwrócić uwagę od gorszej zawartości.DSCN8802

A propos gorszej zawartości w opakowaniu, to Polski Bus oferuje bardzo dobrą zawartość w foliowej torebce. Wyrzucając okropny mężowski plecak, który w końcu po latach zepsuł się, natrafiłam na nieco tylko zapleśniały rogalik drożdżowy oferowany w ramach cateringu w podroży do/z Warszawy. I to wcale nie naszej podróży październikowej, lecz Męża samotnej podróży wrześniowej. Rogalik miał tylko DWIE plamki pleśni.

*E, to taki mój żart, może kiepski. Mąż kazał dorobić przypis, bo sam pomyślał, że jak to, przecież książki to akurat pudełek nie mają.
DSCN8869

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s