O osiołku Buridana i osiłku

DSCN7144Nasz osiłek spędził dziś cały wieczór na spożywaniu posiłku. Było nerwowo, bo po 20 wróciliśmy z kościoła przyprowadzając sobie gościa, a zawsze przed 21 osiłek stwierdza, że już ust nie otworzy, kładzie się na glebę i leży. Gość tonizował osiłkowe emocje. Podawano mu (osiłku, nie gościu) kaszkę, banana, mięso z rosołu i szyneczkę, bo cwaniaka post nie obowiązuje, a ja to na przykład się zwijam w oczekiwaniu na północ. Osiłek, dokładnie tak jak osiołek słynnego fizyka i filozofa Jana Buridana, nie był w pełni przekonany do żadnej opcji. Przyjmował lub nie przyjmował. Przyjęte oddawał z czasem. Typowo modelowo, a wiadomo, że rodzicom zależy jednak na tej kolacji, bo od niej być może zależy przespana noc. Tak naprawdę nie wiadomo od czego zależy. Może zależy od zębów, a może od wywietrzenia pokoju, a może od pragnienia, a  może tylko od nastroju. Czasem zależy od pieluchy. Poi się chłopczyka obficie przez cały dzień, żeby nie nadrabiał pragnienia wieczorem. Kupiło mu się szóstki na noc, ale i one nie zawsze wystarczają. Bodzianki mu się w kroku nie zapina, żeby nie uciskała i żeby w razie zlania się nie trzeba było przebierać góry. Na pewno sen nie zależy od muzyki. DSCN7140Nagrano osiłkowi składankę, która trwa całą noc, bo wieża ustawiona na „repeat all” po iluś odtworzeniach zwykłej płyty sumujących się do 3-4 godzin zwykła milknąć, a muzyka jest osiłkowym uszom potrzebna dla dobrego snu. Lubi sygnalizować dźwiękami, że muzyka przestała grać, a jeśli przyjdzie mu sygnalizować to w nie dość ciemnym pokoju, to się budzi zupełnie. Ale i całonocna składanka nie pomogła. Przeszukałam dziś wszystkie nie moje szafy i nie znalazłam zasłon które bym mogła dowiesić jako drugą warstwę. Prawdopodobnie jutro przed świtem przyjdzie nam powitać syna gotowego do zabawy. Wszak jesteśmy na liście subskrypcyjnej zmian jego położeń, pozycji i stanów.

DSCN7143Jest jednak cień szansy, że a nuż tym razem da pospać. Tym cieniem jest fakt, że poszedł spać późno. Stało się tak dlatego, że tata odprowadzał gościa. W tym czasie syn, którego na noc usypia tata wołał tatę aż w końcu się zniecierpliwił. Zniecierpliwienie go rozbudziło i gdy przyszedł tata, był pobudzony i gotów na wszystko. Pech chciał, że w pokoju z zabawkami nie paliło się światło, a paliło się w łazience. Osiłek poszedł do łazienki i począł odkręcać wodę nad wanną. Matka posiadająca zmysł oszczędzania odłączyła gaz co by nie leciała ciepła woda. Osiłek korzystał z zimnej. Matka uradowana, że jest chwila spokoju od dźwięków denerwującego się osiłka, podstawiła mu koszyk z zabawkami kąpielowymi pod nogi. Osiłek brał zabawki i wrzucał je do wanny. Najlepszą z zabawek jest jednak własne mydło w płynie, które można podstawiać pod kran i rozchlapywać strumień. Matka przekonana, że synowi nie grozi nic, zmniejszyła światło w łazience do takiego wyciszającego i poszła do kuchni, w której przebywał Mąż. Po chwili dołączył i osiłek. Śmiał się bardzo. DSCN7148Dołączył na chwilę i poszedł. Przychodził i odchodził. Wracał i znów szedł do łazienki. Matka próbowała go złapać aparatem, ale akurat padała bateria. Niemniej jednak udało się uwiecznić powody radości. Otóż osiłek łapał wodę (lodowatą) sitem (kąpielowym) i pił ją! Większość lądowała na piżamce, trochę na skarpetkach, ale pił.

A gość, który nas odwiedził to nasz bogaty, ciężko pracujący przyjaciel, który nie ma rodziny i może inwestować w siebie. Inwestuje i spełnia marzenia. Aktualnie nabył lampę błyskową. Poprzednią wypłatą zakupił obiektyw i teraz będzie focił sukienki Cytrynny w miarę ich powstawania na profesjonalnych sesjach. A powstawać będą. Nawet dziś Cytrynna spędziła pół przedpołudnia na szyciu i gdyby nie egzamin, to by uszyła…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s