Jak przymknąć oko?

DSCN9534Cechą bohaterów bloga Cytrynny jest to, że jeśli już spędzają dzień, to zawsze odbywa się uroczo. Dzisiaj na przykład cała rodzina udała się do Gdyni celem obchodów 10. dnia miesiąca. Gdynia nie jest daleko, lecz rodzina w obecnym składzie nigdy jeszcze tam nie była. Nie wiadomo nawet czy był tam Mąż z Brzuchatką albo chociaż samo małżeństwo. Jest to bardzo dziwne, bo jeszcze do niedawna, gdy Cytrynnie przysługiwały ulgi na bilet, miasto było przecież w zasięgu ręki. Zasięg ręki pozostał, ale ukończenie 26. roku życia przeniosło swobodne eskapady poza zasięg portfela. Nie żebyśmy byli bardzo biedni, bo bogacimy się każdego dnia, tym niemniej na wycieczkę można pójść pieszo.

DSCN9617Dziesiąty dzień miesiąca to jednak nie byle co. W zasadzie to duże i pełne symboli święto, więc każdy przymknął jedno oko na cenę Cytrynninego biletu i pojechano. Październik dopisuje w tym roku wyjątkowo. Jest ciepło i słonecznie i aż się chce wszystkiego. Prowiant był wykwintny, bo dla każdego po dwie bułeczki od Pellowskiego, czyli najlepsze z pyszną szyneczką o słabej nazwie ‚kurczak gotowany’.

Gdynia jest bardzo bezpieczna. Bardzo przypomina też Warszawę i jest wyjątkowo nowoczesna, więc przez chwile poczuliśmy się jak na wakacjach. Ma jednak nad Warszawą dużą przewagę w postaci położenia nad morzem i związanej z tym położeniem promenady, która sprzyja poczuciu wakacyjności. Na promenadzie jest ładna fontanna, którą pamiętam z pocztówki kupionej na wycieczce szkolnej w 1995. DSCN9546Stoją też statki i niszczyciele. Jest tam Błyskawica, Dar Pomorza, Dar Młodzieży i inne dary oraz bary(!). Bar pomorza jest dla tych, którzy za zwiedzanie statku płacić nie chcą. Jest kilkadziesiąt cum, czyli to, co małe Staszki lubią najbardziej. Każda cuma została wnikliwie zmacana a moje nerwowe serce ledwo zniosło taką bliskość dziecka i nabrzeża, nawet z trzymającym kaptur ojcem.

Przypuszczam, że blog powróci do życia. Nadmiar przygód, brak czasu na ich bieżące opisywanie oraz brak możliwości publikowania zdjęć ze wsi nie sprzyjały powstawaniu nowych wpisów, ale są rzeczy o których trzeba napisać, choćby wstecz.

DSCN9746

DSCN9738

DSCN9712

DSCN9583

Reklamy

4 Responses to Jak przymknąć oko?

 1. LolaJoo says:

  och jak miło przeczytać Tój post rano, od razu dzień się lepiej zapowiada. 🙂 Promenada rzeczywiście daje wielką przewagę. Miło by było wyskoczyć na spacerek tam. 🙂

  • cytrynna says:

   Oh, jeszcze milej przeczytać Twojego komcia:D Ale akurat Ty mieszkasz w najfajniejszym mieście w tym kraju, więc nie masz co za jakąś tam Gdynią wzdychać:)

 2. Maurycy Teo says:

  Ja w ogóle chciałem tu skomentować, zanim pojawiła się informacja poza wizją, bo ja się domyśliłem wcześniej co trzeba czytać między wierszami! Serdecznie zatem gratuluję obecnego składu rodziny! Zawsze napawa mnie optymizmem tego typu informacja!

  Nie piszę za bardzo, bo mam dziwnie ciężką rękę do pisania ostatnio. A jest tyle fajnych not, które by się chciało skomentować… Cieszymy się z Wami!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s